Як часто необхідно бути присутнім в Університеті у випадку поєднання навчання в Польщі із працею?

 

Навчання може бути стаціонарним або заочним

 

Навчання на денній формі вимагає присутності студента в університеті в робочі дні з понеділка по п'ятницю згідно з графіком.

 

Заочна форма навчання вимагає присутності протягом 6-12 вихідних (вечір п'ятниці, субота, неділя) протягом семестру.

 

Навчальний рік у Польщі починається 1 жовтня і закінчується в червні. Навчальний рік поділяється на два семестри:

 

- зимовий семестр з 1 жовтня до лютого,

- літній семестр з лютого по червень.

 

Кожен семестр закінчується заліковою та екзаменаційною сесією.

Як працевлаштуватися після закінчення навчання в Польщі?

 

В регіоні Сілезії в середньому 94% випускників працевлаштовуються в короткі строки після закінчення навчання. Найпопулярніші веб-сайти, де можна шукати роботу:

 

www.praca.pl

 

www.pracuj.pl

 

www.infopraca.pl

 

www.olx.pl

 

Скільки коштує життя в Польщі?

 

Квартиру в м. Бельсько-Бяла можна орендувати приблизно за 1500 злотих на місяць, кімнату – за 500 злотих на місяць. Варто додати комунальні послуги складають близько 400 злотих на місяць з двокімнатної квартири.

 

Ціни на основні продукти харчування, одяг і медикаменти становлять в середньому 170% від цін на  аналогічні товари в Україні.

Чи зможу я вчитися, якщо не розмовляю польською мовою?

 

Університет пропонує інтенсивні курси польської мови під час літніх канікул до початку навчання. Протягом навчального року курси польської мови також проводяться але в менш інтенсивній формі, що дозволяє поєднувати їх з навчанням.

 

У виняткових випадках, за погодженням з керівництвом Університету, існує можливість протягом першого року скласти іспити з польської мови.

JЯк отримати візу, що дає право на навчання та роботу в Польщі?

 

Необхідно отримати від польської сторони дозволу на тимчасове проживання з метою навчання. Перший дозвіл, як правило, видається на термін 15 місяців, тобто на рік академічний або на час навчального року. Другий дозвіл на тимчасове проживання, як правило, видається строком на 3 роки.

 

Для навчання в Польщі необхідна польська віза D 09. Віза D 09 дає право в'їзд (кількаразовий) і перебування. Термін дії візи не повинен перевищувати одного року. Кандидат також може подати заяву на отримання іншої національної візи, що дає йому право працювати в Польщі (наприклад, віза D 05 або віза D 06). Також існує можливість  подання заяви на отримання шенгенської візи, що дає йому право подорожувати по всій території Шенгену.

 

Для отримання польської візи необхідно заповнити та подати заяву на її отримання, вказавши номер паспорта, фото та адреси університету та адресу місця проживання (наприклад, номер університету або заброньовані апартаменти). Для отримання візи необхідно придбати поліс медичного страхування. За бажанням кандидата Університет надсилає запрошення.

 

Більш детальну інформацію про процедуру отримання візи та отримання картки поляків Ви можете дізнатися на сайті Посольства Республіки Польща в Києві: https://kijow.msz.gov.pl/uk/root

Скільки коштує навчання в Польщі?

 

Ставки на окремі спеціальності, рівні навчання та курси оголошуються університетом кожний семестр. Інформацію про поточні тарифи можна знайти тут ...

Які документи необхідно подати до університету?

 

Найпростіший варіант – заповнити онлайн-заявку на цьому веб-сайті. Документи на кшталт Апостиль не вимагаються. На етапі подання заявки до університету цілком достатньо ксерокопії (скану) атестату про отримання середньої освіти та документ, що посвідчує особу (наприклад, ID-картка або паспорт).

Чи можна спілкуватися з персоналом університету українською мовою?

 

Так, деякі співробітники університету говорять українською. Кожен студент з України отримує доступ до так званого наставника з культурної інтеграції, що володіє українською мовою.

Які дні й місяці року вільні від навчання?

 

Навчальний рік у Польщі починається 1 жовтня і закінчується в червні. Навчальний рік поділяється на два семестри:

- зимовий семестр з 1 жовтня до лютого,

- літній семестр з лютого по червень.

У лютому також є так звані зимові свята, які тривають два тижні. Хоча вони припадають на лютий місяць, однак щорічні точні дати можуть різнитися і оголошуються ректором Університету.

 

Повний перелік державних свят Польщі розміщений тут...

Адміністратор сайту: Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, www.wseh.pl