Bielsko-Biała – dojazd, koszty, noclegi

Naszym studentom z Ukrainy pomagamy zorganizować transport i zakwaterowanie, a także oszacować koszty pobytu w Polsce

Dojazd Ukraina -- Bielsko-Biała

 

Loty

Miasto Bielsko-Biała jest połączone z dwoma portami lotniczymi:

- port lotniczy Pyrzowice, Katowice (KTW), odległość: 96 km, czas jazdy: 1 godz. 16 min.,

- port lotniczy Balice, Kraków (KRK), odległość: 124 km, czas jazdy: 1 godz. 30 minut,

 

Ekonomiczne linie lotnicze WizzAir udostępniają regularne loty z:

- Charków (HRK),

- Kijów-Żuliany (IEV),

- Lwów (LWO)

do Pyrzowice (Katowice – KRK). Sprawdź ceny i terminy lotów na www.wizzair.com. Sam lot zajmuje około 45 minut.

 

Dojazd do Bielsko-Białej z lotniska Pyrzowice (Katowice – KTW)

Dojazd autobusem spod terminala lotniska Pyrzowice do centrum Bielsko-Białej trwa, zależnie od pory, od 1,5 do 2 godzin. Połączenia autobusowe można sprawdzić na przykład na następujących serwisach:

 

e-podroznik.pl

 

busradar.pl 

 

Pociągi

Połączenia kolejowe z miastem Bielsko-Biała są dogodne. Dojeżdżają tu pociągi wielu klas, od Intercity do kolei podmiejskiej i turystycznej. Uczelnia jest zlokalizowana w odległości pieszej 1 kilometr od dworca głównego Bielsko-Biała Główna.

 

Rozkład jazdy pociągów w Polsce można sprawdzić na stronie oficjalnego przewożnika krajowego – Polskie Koleje Państwowe: https://rozklad-pkp.pl/

 

Autobusy w mieście Bielsko-Biała

Rozkład jazdy autobusów miejskich w mieście Bielsko-Biała, także w rosyjskiej wersji językowej, można sprawdzić tu: https://rozklady.bielsko.pl/

Noclegi i koszty pobytu Bielsko-Biała

 

Szacowane koszty pobytu w Polsce są następujące:

- wynającie pokoju: około 500 zł miesięcznie + media,

- wynajem apartamentu / mieszkania 2-pokojowego: około 1100 zł miesięcznie + media.

 

Koszty zużycia mediów w apartamencie / mieszkaniu tj. ogrzewanie, energia elektryczna, gaz, woda można szacować na około 300 zł miesięcznie.

 

Bilet miesięczny na transport publiczny (autobusowy) w mieście Bielsko-Biała: około 120 zł miesięcznie.

 

Aby znaleźć wynająć apartament lub pokój w Bielsku-Białej lub w okolicy, można skorzystać z następujących przykładowych serwisów bookingowych:

 

olx.pl - apartamenty Bielsko-Biała

 

olx.pl - pokoje Bielsko-Biała

 

booking.com

 

trivago.pl 

 

 

o mieście Bielsko-Biała

 

Bielsko-Biała jest wyjątkowym, przepięknie usytuowanym miastem, otoczonym górami i leżącym na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych. Bielsko-Biała jest nie tylko stolicą Podbeskidzia, ale również ważnym ośrodkiem turystyki. To miasto, gdzie urokliwe, XIX wieczne budynki secesyjne przeplatają się z zielenią skwerów i parków. Kiedyś siedziba tkaczy i sukienników, bogatych fabrykantów, miasto, któremu bliżej do Wiednia niż do Warszawy. Nazywane często Śląskiem Manchesterem, ze względu na uznawane na całym świecie i produkowane tu sukno, Małym Wiedniem z powodu podobieństwa wielkomiejskiej zabudowy do architektury Austrii, Małym Berlinem, bo w fabrycznych gabinetach i podmiejskich willach mówiono tylko po niemiecku, wreszcie małym Turynem, ponieważ to właśnie tu włoski Fiat stworzył swoją filię – dzisiejszy Fiat Auto Poland.

 

Bliskość Beskidów to wielki atut miasta, oferuje możliwość obcowania z pięknem górskich krajobrazów oraz zachęca do uprawiania aktywnej turystyki letniej i zimowej. Bogata oferta sportowo-rekreacyjna, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu – Jezioro Żywieckie i Jezioro Międzybrodzkie, szkoła szybowcowa działająca na stoku Żaru, liczne szlaki turystyczne, przytulne schroniska, tory saneczkowe, sieć wyciągów narciarskich, kolejek i parków linowych sprawiają, że naprawdę nikt nie może narzekać na nudę.

 

Więcej o mieście Bielsko-Biała w języku polski dowiesz się z serwisu visitbielsko.pl.

 

 

Адміністратор сайту: Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, www.wseh.pl